گریه کودکان در مهدکودک

حوالی شروع سال تحصیلی جدید مادران و پدران عزیز شاهد دیدن گریه کودکان در مهدکودک می باشند در حالی که آن ها متعجب هستند از این که چرا کودکشان مانند سایر کودکان به داخل کلاس نمی رود و از خود می پرسند که آیا باید کودک را ترک کنند یا زمان بیشتری پیش او بمانند.

هر سال یک یا دو کودک در هر کلاس وجود دارند که با گریه وارد کلاس می شوند و دوره جذب آن ها مقداری طولانی تر از بقیه کودکان است و وجود آخر هفته های طولانی برای کودکانی که به تازگی دارند به فضای مهدکودک عادت می کنند فرایند جذب را در روز های اول هفته سخت تر هم می کند.

شما می توانید با استفاده از راهکار های پیشتنهادی زیر شروع سال جدید را برای خود و فرزندانتان کم استرس تر و آسان تر بکنید.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه مطلب گریه کودکان در مهدکودک ، به صفحه مهدکودک دوزبانه کیدتوپیا نیز سر بزنید.

برای خوابیدن و بیدار شدن او برنامه ریزی داشته باشید.

بهتر است برای زمان خوابیدن و بیدار شدن فرزندتان زمان معینی را در نظر بگیرید و با هم شب ها قبل از خوابیدن تغذیه فردا و لباس های مهدکودک را آماده کنید و صبح ها برنامه منظمی برای زمان بیدار شدن، آماده شدن، صبحانه خوردن، مسواک زدن و رفتن به مهدکودک داشته باشید. داشتن این برنامه منظم به روند جذب کودک شما تسریع می بخشد.

در مورد مهدکودک برای کودکتان کتاب بخوانید.

از کتابخانه ها کتاب های مربوط به رفتن به مهدکودک را تهیه کنید، این کتاب ها می توانند مکالمه هایی بین شما و فرزندتان در مورد رفتن به مهدکودک و فعالیت های هیجان انگیزی که آن ها با مربی هایشان در کلاس انجام می دهند آغاز کنند.

یک عکس خانوادگی در کوله پشتی او قرار دهید.

دلتنگی باعث گریه کودکان در مهدکودک می شود و چه خوب است اگر شما عکسی خانوادگی در کوله پشتی فرزندتان قرار دهید و به او بگویید که هر زمانی که دلتنگ شما شود می تواند از مربی خود بخواهد که آن عکس را به او نشان دهد تا دلتنگی اش کم تر شود.

مثبت اندیش و مصمم باشید  

شما ممکن است از دیدن شرایط فرزند خود غمگین و گیج و مضطرب شوید، اما اجازه ندهید که این افکار منفی شما را از هدف اصلی دور کنند،‌ سعی کنید قوی باشید و به کودک خود نشان دهید که چه قدر بابت این که او دارد دوست های جدید پیدا می کند و فعالیت های مورد علاقه اش را با آن ها انجام میدهد هیجان زده هستید.  

در بیش تر مواقع کودکان به احساسات والدین خود واکنش نشان می دهند، شما ممکن است زمانی که کودک خود را به مهدکودک می برید در زمان جدا شدن از او إحساس کنید که می خواهید گریه کنید. هیچ اشکالی ندارد اگر این إحساس را دارید ولی مطمئن شوید زمانی که شروع به گریه کردن می کنید فرزندتان به داخل کلاس رفته باشد و شما را نبیند.

زمانی که او هنوز شما را می بیند با یک لبخند بزرگ و پر انرژی با او خداحافظی کنید و به او بگویید که به زودی بر می گردید.

تسلیم گریه ی او نشوید و اجازه دهید در مهدکودک بماند

 کودکان بهتر است در محیط بمانند، حتی اگر گریه می کنند، درست است که دیدن گریه ی فرزندتان بسیار دردناک است ولی تحمل آن برای هر دوی شما بهتر خواهد بود به این دلیل که اگر شما تسلیم گریه های او شوید،‌ پیام اشتباهی به او خواهید رساند، او دیگر فکر می کند که با گریه کردن می تواند هر چیزی را که می خواهد به دست بیاورد و با شما به خانه برود.

پس بهترین و موثر ترین کار بی توجهی به گریه های اوست چرا که مربیان می دانند چگونه با کودکانی که دلتنگ مادر و پدرشان هستند رفتار کنند و خبر خوب این است که گریه کودکان در مهدکودک پس از ۵ الی ۱۰ دقیقه (در بعضی مواقع حتی کم تر)  تمام می شود.

منبع

نظرتو بنویس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *