ورزش در مهدکودک

کودک شما در طول روز چقدر تحرک دارد؟ در دنیای دیجیتالی امروزه که کودکان همواره در حال استفاده از وسایل الکترونیکی هستند و زمان کمتری را صرف ورزش و تحرک در بیرون از خانه می کنند، چاقی در بین کودکان روز به روز رو به رشد می باشد و اهمیت دادن به ورزش در این دوران، امری مهم و حیاتی است. از آنجایی که کودکان زمان زیادی از روز را در مهدکودک می گذرانند، ورزش در مهدکودک می تواند تاثیر زیادی در روند رشد کودک داشته باشد و به سلامتی و نشاط او کمک کند.

در سنین پایین، مشکل در قسمتی خاص از بدن، با تمرین و تقویت عضلات سریع تر برطرف می‌شود، اما هرچه سن کودک افزایش یابد، این عمل به کندی امکان‌پذیر خواهد بود. بی‌توجهی به مشکلات بدنی کودک در این دوره باعث می‌شود که آن مشکل به طور بسیار سریع پیشرفت کند.

ورزش در مهدکودک دوزبانه کیدتوپیا

ورزش در مهدکودک

در مهدکودک کیدتوپیا ما با به استفاده از مربیان مجرب و تیمی حرفه ای و به وجود آوردن محیطی شاد و پر تحرک کودکانمان را به ورزش در مهدکودکان با دوستانشان علاقه مند میکنیم.

این آموزش ها به طور روزانه صورت میگیرند به طوری که شامل حرکات کششی و نرمشی و نیز گرم کردن و سرد کردن می شود و در طول هفته کلاس های اسکیت، زومبا،‌باله تلفیقی و ‌ژیمناستیک به صورت دو روز در هفته در مهدکودک کیدتوپیا برگزار می شوند.

رابطه ورزش با سلامت روان و تقویت اعتماد به نفس

ورزش و حرکات منظم بدنی علاوه بر سلامت جسم بر سلامت روحی و روانی و اجتماعی فرد اثرگذار است و کودک را با جامعه سازگار تر می کند.

از دیگر موارد تأثیر ورزش در مهدکودک، ایجاد إحساس پیروزی و به ثمر رسیدن تلاش کودکان در بازی‌ها و مخصوصاً ورزش‌های تیمی است که باعث تقویت و افزایش اعتمادبه‌نفس کودکان می‌شود. آنها سعی می‌کنند تا با تلاش بیشتر و بهبود عملکرد خود، نظر هم‌تیمی‌ها یا مربی را به خود جلب کنند و روز به ‌روز در ورزش محبوبشان، پیشرفت بیشتری داشته باشند.

تأثیر ورزش بر توانمندسازی کودکان در زمینه مهارت‌های زندگی

ورزش علاوه بر بهبود سلامت جسمی و روانی درزمینه افزایش مهارت‌های کودکان در زندگی شخصی‌شان نیز تأثیر خواهد داشت. درواقع ورزش در مهدکودک و انجام بازی‌های ورزشی توانایی کودکان را افزایش می‌دهد و درزمینه کسب مهارت‌های اجتماعی به کودکان کمک می‌کند. مهارت تصمیم‌گیری نیز ازجمله مهارت‌هایی است که کودکان در ورزش می‌آموزند.

ورزش در مهدکودک همچنین بر نحوه ی ظاهر شدن آن ها در جامعه و ارتباط بر قرار کردن شان با سایر کودکان و در بهتر درک کردن و مسئولیت پذیری در کار های گروهی تاثیر می گذارد.

کودکان در بازی و ورزش یاد می‌گیرند که همیشه برنده نخواهند بود درنتیجه کم‌کم با شکست آشنا می‌شوند. برابری و عدالت، پذیرش شکست، حس خوب پیروزی، یادگیری رقابت سالم و تلاش برای رسیدن به موفقیت از مواردی است که کودک می‌آموزد و درست است که همه‌ی کودکان موفق به حضور در مسابقات حرفه‌ای ورزشی نمی‌شوند، اما فراموش نکنید که مهم‌ترین دلیل برای پرداختن به ورزش کودکان پیروز شدن در مسابقات نیست بلکه اهمیت آن به این دلیل است که موجب تضمین سلامتی، ایمنی در برابر بیماری‌ها، تناسب اندام و جلوگیری از چاقی کودکان می‌شود.

 

بهتر است ورزش در مهدکودک جایگاه قابل توجهی را به خود اختصاص دهد و خانواده ها می توانند مشوق کودکان خود برای ورزش و بازی های تیمی در مهدکودک باشند.