مهدکودک دوزبانه

این روز ها یکی از دغدغه های مادر و پدر ها در ایران یادگیری زبان انگلیسی توسط کودکانشان است به همین خاطر امروزه شاهد روش های آموزشی فشرده در رابطه با زبان انگلیسی در مهدکودک ها و مدارس هستیم، با توجه به ارزش و اهمیتی که والدین به خصوص والدین ایرانی به پیشرفت علمی و تحصیلی فرزندشان می دهند، بدیهی است که تلاش و اقدام آن ها برای یادگیری زبان دوم در فرزندشان به سنین پایین تری انتقال یافته است.ما در کیدتوپیا به عنوان یک مهدکودک دوزبانه به همه سوالات در این زمینه پاسخ می دهیم.

چرا مهدکودک دوزبانه ؟

مهدکودک دوزبانه

آموزش زبان دوم مثل هر آموزش دیگری دارای زمان طلایی است و به خاطر سن حساس کودکان است که یک مهدکودک دوزبانه معتبر روش های خود را طوری طراحی میکنند که کودکان از سه سالگی به بعد، آموزش زبان دوم را فرا بگیرند و در همین سالهای کودکی است که نتیجه آموزش ها به خوبی نشان داده میشود.

حقیقت امر این است که پژوهش ها نشان میدهند کودکان دوزبانه و یک زبانه از نظر سطح هوش و میزان خلاقیت تفاوتی با یکدیگر ندارند اما دو زبانه بودن کودکان سبب تقویت کارکردهای اجرایی در مغز می شود و بر توجه و عملکرد حافظه تاثیرگذار است و در به وجود آوردن موقعیت های یادگیری و آشنایی کودکان با فرهنگ و آداب و رسوم ملیت های مختلف به کودکان در یادگیری کمک میکند.

چه چیزی کیدتوپیا را از دیگر مهدکودک ها متمایز میکند؟

در مهد کودک دوزبانه کیدتوپیا پس از بررسی های دقیق و اصولی روش های مختلف و با بهره گیری از نیرویی مجرب، جوان، فعال، خلاق و دوستدار کودک روشی ترکیبی از روش های مطرح آموزشی را انتخاب نموده ایم. آموزش های ما کاملا برپایه بازی های هدفمند انجام میشوند و این امر موجب افزایش سرعت و کیفیت یادگیری کودکان میشود.

 

همچنین یکی از اصلی ترین اهداف در مهدکودک دو زبانه کیدتوپیا در کنار تقویت زبان دوم، توجه به نیازهای اساسی و عاطفی کودک است که از چارچوب سفت و سختی که در سالهای آتی باعث دلزدگی کودک نسبت به فراگیری زبان دوم میشود رهایی پیدا کند.

 

از دیگر چیزهایی که ما را از دیگر مهدکودک ها متمایز می کند به کارگیری روش های آموزشی و ترکیبی ما از

ابزار هایی است که بر أساس نیازهای کودک  می باشد که سبب افزایش سرعت و کیفیت یادگیری کودک میشود و در همین راستا او می آموزد تا بتواند مکالمات روزمزه خود را بدون فشار تبدیل به زبان دوم کند.

 

مهدکودک دو زبانه کیدتوپیا همواره در تلاش بوده است که بتواند محیط کودک را از نظر آموزشی و تقویت زبان دوم غنی ساخته و برای کودک این امکان را فراهم آورد تا تنها از طریق بازی و به روش غیر مستقیم به فراگیری زبان دوم بپردازد و تلاشش پرورش کودکی شاد در محیطی گرم و صمیمی می باشد .

استفاده از مربیان نیتو و مسلط به زبان انگلیسی

ما با توجه به حساسیت های زیادی که از پدر و مادرها سراغ داریم، در جذب مربیان دقت زیادی را به خرج می دهیم. مربیان مجرب کیدتوپیا در کنار مهارت های کار با کودک کاملا به زبان انگلیسی مسلط هستند و در روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان تخصص دارند.

چرا کیدتوپیا از شعار “کودکان باید کودکی کنند” استفاده میکند؟

ما با شعار کودکان باید کودکی کنند در کنار کودک هستیم تا  ان ها در محیطی امن نیازهای خود را به درستی مطرح کرده وما بتوانیم همراه با کودک برای شادکامی و بهزیستی او گام برداریم.

طبیعی است که در تحقق این امر نقش خانواده را نمی توان نادیده گرفت، در واقع پدر مادرها می توانند هم راستا با مهدکودک برای پرورش کودکی شاد از لحاظ روانی نقشی تاثیرگذار را ایفا نمایند.

اغلب کودکان از سن ۳ سالگی به بالا که تقریبا تسلط کامل بر زبان فارسی را کسب کرده اند، ممکن است نسبت به زبان دوم مقاومت نشان دهند. آنچه سبب شکستن مقاومت  ان ها می شود را می توان در موارد زیر خلاصه نمود:

 

    1. تقویت حافظه ی شنیداری کودک
    2. آموزش زبان دوم در قالب بازی و سرگرمی
    3. ورود به دنیای کودکان و تصویرسازی های ذهنی به زبان غیر مادری (زبان دوم)
    4. استفاده از شعر و فیلم در حین آموزش

 

با توجه به این موضوع و ترجیح کودک به صحبت کردن به زبان مادری، بدیهی است که هماهنگ کردن فضای خانه و مهد کودک توسط خانواده امری موثر می باشد.