روش های خلاقانه تدریس زبان انگلیسی به کودکان

در ابتدا چند نکته در رابطه با روش های خلاقانه تدریس زبان انگلیسی به کودکان برای کمک به شما می گوییم:

آموزش ها را قدم به قدم جلو ببرید

ما در دانشگاه ها یاد می گیریم که به برنامه درسی که استاد ها از ما می خواهند بپیوندیم و با روش خود آموزی به یادگیری ادامه دهیم، ولی در مهدکودک ها آموزش ها باید به گونه ای برای کودکان جذاب باشد و گنجاندن روش های خلاقانه تدریس زبان انگلیسی به کودکان در برنامه آموزشی مربیان مهدکودک امری ضروری است.

پیشنهاد می کنیم در کنار مطالعه مطلب ” روش های خلاقانه تدریس زبان انگلیسی به کودکان”، صفحه مهدکودک دوزبانه را نیز مطالعه کنید.

به کودکان خود مسئولیت دهید

کودکان کلاس خود را به چالش بکشید تا مسئولیت یادگیری خود را بر عهده بگیرند. در نهایت کودک است که می آموزد، زیرا هیچ کس نمی تواند این کار را برای او انجام دهد.

 با این حال، اغلب مربیان، کودکان خود را راهنمایی می کنند تا گمراه نشوند، اما این رویکرد می تواند مانع تقویت مهارت های تفکر کودکان شود.

رویکردی مؤثرتر این است که به کودکان آموزش دهید که چگونه یاد بگیرند و چگونه معلم خود شوند.

قدم اول این است که باید مسئولیت پذیری به کودکان آموزش داده شود، که میمکن است کمی زمان بر و پیچیده باشد، اما ارزشش را دارد و می تواند منجر به پیشرفت و باز شدن درهای زیادی برای کودکان باشد.

با کودکان خود در کلاس صحبت کنید

یک روش بسیار اساسی با این که ساده به نظر می رسد، این است که با کودکان خود دور یک میز بنشینید و در مورد موضوعات مختلف گفتگو کنید.

گفتگو با آن ها، تدریس شما را از روابط عاطفی تان با کودکان جدا خواهد کرد و روند یادگیری و پیشرفت را برای آن ها آسان تر و سریع تر می کند.

برای کلاس خود یک نماینده انتخاب کنید

 برای تشویق کودکان کلاس خود به مسئولیت پذیر بودن، به صورت روزانه به آن ها اختیار اداره ی کلاس را بدهید تا به دوستان خود تدریس کنند.

این کار به کودکان کمک می کند که به عنوان کمک مربی، رشد کنند و حس دوستی و همدلی را در آن ها تقویت می کند، زیرا روز بعد نوبت کودک دیگری است.

هنگامی که از روش های خلاقانه تدریس زبان انگلیسی به کودکان که گفته شد در تدریس خود استفاده کردید، در اینجا استراتژی هایی قرار داده شده است که می توانید برای ایده هایی که در ذهن خود از قبل داشته اید، استفاده کنید.

از آخر شروع کنید

 با هدف نهایی شروع کنید و راه خود را به عقب برگردانید. اگرچه ممکن است عجیب به نظر برسد، بسیاری از مربیان فقط آموزش ها را جلو می برند و نمی دانند که در نهایت به چه هدفی می خواهند برسند.

 در حین تدریس، هدف را کاملاً در ذهن داشته باشید و طبق آن آموزش ها را انجام دهید.

نقشه ای با مفهوم ترسیم کنید

چندکاغذ سفید بردارید و با مداد رنگی، ایده های خود را به شکل ملموس بکشید.

 با نگاهی به نقشه ای که شش ماه قبل ساخته بوده اید، ممکن است ایده های جدید و خلاقانه ای برایتان ایجاد شود.

 یک نقشه از اهداف بلند مدت خود ترسیم کنید نحوه رسیدن به آن ها را نیز بنویسید. این یک تمرین خوب برای کمک به تقویت تمرکز شما برای طراحی روش های آموزشی می تواند باشد، یک کپی از نقشه خود تهیه کنید و پیشرفت کودکان خود را مرتباً با آن مقایسه کنید.

ایده های خود را با همکاران خود به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاشتن ایده ها با همکاران همیشه می تواند ایده ی خوبی باشد، چرا که جمعی کار کردن باعث نوآوری می شود معمولاً بهتر از آن است که مربیان به صورت فردی و در انزوا کار کنند.

 در صورت امکان، مرتباً با گروه همکاران خود در جایی غیر از مهدکودک ملاقات کنید. کافی شاپ ها یا فضا های باز، مکان های مناسب تری برای جلسات کاری هستند.

منبع

نظرتو بنویس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *