حرکات ورزشی برای کودکان پیش دبستانی

فعالیت های بدنی باعث رشد فیزیکی و پیشرفت کودکان می شود و به ساخت یک ترکیب بدنی سالم تر با استخوان ها و عضلات قوی تر در کودکان کمک می کند.

همچنین انجام حرکات ورزشی برای کودکان پیش دبستانی باعث بهبود آمادگی قلبی عروقی در آن ها می شود و کودکانی که در دوران کودکی فعالیت بدنی زیادی دارند، احتمالاً پس از بلوغ، به نسبت نوجوانان دیگر فعال تر خواهند بود.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه مطلب حرکات ورزشی برای کودکان پیش دبستانی به صفحه مهدکودک دوزبانه نیز سر بزنید. همچنین اگر قصد ثبت نام در مهدکودک کیدتوپیا را دارید با ما تماس بگیرید.

کودکان و نوجوانان باید حداقل ۶۰ دقیقه در روز از نظر جسمی فعال باشند، اگرچه تأکید بر این نیست که ۶۰ دقیقه فعالیت مداوم و پیوسته داشته باشند و همانطور که بیشتر والدین می دانند، در کنار رژیم غذایی سالم، ورزش منظم بهترین روش برای کاهش وزن و جلوگیری از چاقی در کودکان است.

حرکات ورزشی برای کودکان

فعالیت بدنی ساختار یافته برای کودکان پیش دبستانی

انجام حرکات ورزشی برای کودکان پیش دبستانی به کودک شما کمک می کند تا عزت نفس خود را تقویت کنند، بهتر بخوابند، انرژی بیشتری داشته باشند، اضطراب خود کم کنند و خطر افسردگی را کاهش دهند.

ممکن است والدین این توصیه ها را بخوانند و بگویند این ایده بسیار خوبی به نظر می رسد که کودکان پیش دبستانی فعال باشند، اما فرق بین فعالیت بدنی ساختاری، در مقابل فعالیت بدنی بدون ساختار چیست؟

به طور روزانه، کودکان باید زمان مشخصی را صرف انجام این کار کنند:

فعالیت بدنی ساختاری: این فعالیتی است که توسط والدین یا اعضای دیگر خانواده برنامه ریزی و هدایت شده و برنامه ی آن به سطح رشد کودک بستگی دارد.

 به عنوان مثال ، ممکن است والدین یک ترانه بنوازند و از کودک خود بخواهند یک راهپیمایی در اطراف خانه راه بندازد و، پاهای او را بلند کرده و بازوها را به بالا و پایین هدایت کنند، به او رژه رفتن را نشان دهند و مسیری را در اطراف اتاق با ریتم آهنگ دنبال کنند.

البته بسیاری از فعالیت های بدنی سرگرم کننده، از سطح مبتدی تا پیشرفته نیز وجود دارد که می تواند فعالیت بدنی ساختاری شمرده شود که می توانید با یک کودک نو پا یا پیش دبستانی انجام دهید و آنها را با دست زدن، پریدن، راه رفتن، دویدن، دویدن، قایم شدن، لگد زدن و… به دست آورید.

فعالیت بدنی بدون ساختار برای کودکان پیش دبستانی

برعکس فعالیت های ساختار یافته ، فعالیت های بدنی بدون ساختار همان کارهایی است که کودک نوپا یا پیش دبستانی شما به تنهایی انجام می دهد، مانند وقتی که او به طور فعال با یک اسباب بازی جدید بازی می کند که او را به حرکت در می آورد، مانند ماشین سواری، چرخ دستی، بازی فوتبال یا دویدن با حیوانات خانگی.

آیا کودکان پیش دبستانی واقعاً به فعالیت بدنی ساختار یافته احتیاج دارند؟

آنها حتما نیازی به دویدن بر روی تردمیل ندارند و یا مجبور به انجام حرکت شنا یا پروانه نیستند، اما نوع فعالیت بدنی ساختاری که در اینجا درباره آن صحبت شده است، مربوط به بازی کودکان است.

بازی هایی که کودکان در تنهایی خود به صورت فردی انجام می دهند عالی هستند، اما فعالیت بدنی ساختاری راهی عالی برای کمک به کودکان است که درک کنند فعالیت بدنی برای همه مهم است و بهتر است شما اطمینان حاصل کنید که کودکانتان هر روز فعالیت ها و حرکات ورزشی برای کودکان پیش دبستانی را انجام می دهند گرچه اگر آنها در مهدکودک یا دبستان باشند، این نوع فعالیتهای بدنی ساختار یافته و بدون ساختار ممکن است بخشی از برنامه درسی روزانه آنها باشد و نیازی نباشد که شما در خانه بر نحوه ی انجام فعالیت های بدون ساختار و یا ساختار یافته کودکتان حساسیت نشان دهید.

منبع

نظرتو بنویس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *