بازی گروهی برای کودکان

در دنیای امروز که همه ی انسان ها از بدو تولد به نحوی با تکنولوژی سر و کار دارند، بازی گروهی برای کودکان به شکلی که در گذشته وجود داشت وجود ندارد و به آن اهمیت کم تری داده می شود.

بازی های گروهی به کودکان چیز های زیادی را می آموزد و زمانی که کودکان با هم بازی می کنند، یاد می گیرند که به عنوان عضوی از آن گروه، قسمتی از کار کل گروه را بر عهده بگیرند و نظرات دیگر اعضای گروه را بشنوند و چیزهای جدید را امتحان کنند.

مهدکودک دوزبانه کیدتوپیا با مربیان با تجربه، پذیرای فرزندان شما عزیزان است

مزایای بازی گروهی برای کودکان

یکی از مهم ترین فواید این بازی ها این است که کودکان با سرعتی که در هر یک از آن ها منحصر به فرد است در گروه سنی ۱ تا ۳ سال مهارت های اجتماعی خود را ارتقاء می دهند و والدین و مربیان در می یابند که کودک ترجیح می دهد با کودکان دیگر بازی های گروهی انجام دهد و یا تنهایی با خودش بازی کند که هر دوی این ها کاملا طبیعی هستند.

در گروه سنی ۳ تا ۵ سال کودکان شروع می کنند با هم سن های خود ارتباط برقرار کنند و تجربیات جدید به دست آورند. این بازه زمانی دقیقا وقتی است که مرز های اجتماعی برای آنان شکل می گیرد که این مرز ها در آینده کودکانمان نقشی کلیدی و اساسی را بازی می کنند.

تاثیر بازی گروهی بر اعتماد به نفس کودکان

دومین فایده بازی گروهی برای کودکان این است که آن ها به توانایی های خود ایمان می آورند و به دنبال آن اعتماد به نفس آن ها بالا می رود و اولین کار برای دادن اعتماد به نفس کودکان این است که رابطه ی آن ها با اعضای خانواده شان صمیمی و نزدیک باشد، این روابط نزدیک به کودکان حس ثبات می دهد، در عین حال، کودک در بازی های گروهی با افراد جدیدی ملاقات می کند، که امکان آزمایشی ایمن برای جدایی از والدینشان را فراهم می کند.

این یک ویژگی مهم برای ایجاد اعتماد به نفس در کودکان و ترغیب آنها به استقلال، از سنین پایین است.

بازی گروهی

حمایت از تخیل و خلاقیت کودکان

تفکر خلاق برای نسل بعدی از اهمیتی اساسی برخوردار است، زیرا کودکان برای موفقیت در زندگی شخصی و حرفه ای خود به این مهارت احتیاج دارند.

یکی ازاستراتژی ها برای ایجاد تفکر خلاق در کودکان این است که به آن ها اجازه دهیم به روشی بدون ساختار بازی کنند، یعنی ابزار بازی را در اختیار آن ها قرار دهیم و به آن ها اجازه دهیم که آزادانه و بدون کنترل بازی کنند چرا که مغز کودکان در سه سال اول زندگی شان ۸۰ درصد توسعه می یابد، بنابراین می خواهیم به آن ها فرصتی برای تکامل بهتر مغزشان بدهیم.

یادگیری کودکان از طریق نقش بازی کردن

نقش بازی کردن روشی ساده برای مشارکت بچه ها با جهان است، به همین دلیل است که شما ممکن است کودک خود را در حال تعمیر ماشین ها مانند پدرها، آشپزی مانند مادر ها و یا آموزش یک درس جدید به اسباب بازی ها مانند معلم ها ببینید.

بازی گروهی در کودکان تخیلات آن ها را توسعه می دهد و آن ها را در شرایط واقعی قرار می دهد که در آن ها نیاز به حل مسائل و مشکلات و فکر کردن به راه حل ها دارند و بهترین مکان برای قرار دادن شخصیت های مختلف به زندگی کودکان است.

ما می دانیم که کار کردن از طریق تجربه با نقش آفرینی، مزایای بسیار خوبی دارد. این کار به کودکان اجازه می دهد تا موقعیت ها را حس کنند ، درک کنند که چه چیزی در اطرافشان رخ می دهد و این تجربیات برای آنها چه معنایی دارد.

منبع

نظرتو بنویس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *