آموزش زبان به کودک

عوامل بسیاری بر مدت زمان لازم برای آموزش زبان به کودک تأثیرگذار هستند. این موارد شامل سن کودک، زبان اول او، دلیل یادگیری زبان انگلیسی و روش های آموزش زبان به کودک از سوی معلمان انگلیسی زبان تاثیر گذار است با فراهم کردن فرصت هایی برای کودکان برای استفاده از زبان انگلیسی ، به او نشان دهیم که از زبان دوم خود در مواقع مختلف چگونه کمک بگیرد.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه مطلب آموزش زبان به کودک ، به صفحه مهدکودک دوزبانه نیز سر بزنید.

آیا این درست است که سرعت یادگیری زبان دوم در پسران و دختران متفاوت است؟

بله. در سنین پایین، دختران تمایل بیش تری نسبت به پسر ها دارند و در این مرحله کودکان ممکن است فکر کنند که یادگیری زبان بیشتر برای دختر ها هست و همچنین به یاد داشته باشید که کاملا طبیعی است کودکان با سرعت های مختلف آموزش ها را فرا بگیرند.

با این حال ،. نگرش به یادگیری می تواند تأثیر زیادی در موفقیت تحصیلی داشته باشد بنابراین یافتن راه هایی برای تشویق کودکان می تواند عاملی مهم و تاثیرگذار باشد.

آیا یادگیری زبان دوم برنحوه عملکرد کودکان در مدرسه تاثیر می گذارد؟

کودکان چند زبانه در سنین پایین یاد می گیرند که می توانند ایده های خود را به شکل های گوناگون بیان کنند و این به فرآیند تفکر، یادگیری و انعطاف پذیری بیشتر در آنها کمک می کند و آن هایی که در سن پایین این فرصت را دارند که زبان دوم را انتخاب کنند ، در طول زندگی ، هنگام یادگیری سایر زبانها از همان راهبردهای یادگیری زبان مادری استفاده می کنند. انتخاب زبان های سوم ، چهارم یا حتی بیشتر برای این دسته از کودکان بسیار آسان تر از سایر کودکان خواهد بود.

همچنین تحقیقات نشان داده است کودکانی که بیش از یک زبان صحبت می کنند، در مدرسه عملکرد بهتری دارند و دارای حافظه قوی تر و مهارت حل مسئله هستند.

شروع یادگیری در سنین کودکی

کودکان خردسال برای یادگیری زبان مادری خود از استراتژیهای یادگیری زبان فردی و ذاتی خود استفاده می کنند و به زودی متوجه می شوند که می توانند از این راهکارها برای انتخاب زبان دوم نیز استفاده کنند.

آن ها وقت دارند که زبان انگلیسی را از طریق بازی ها یاد بگیرند. آن ها با شرکت در فعالیت هایی که مربیان انگلیسی زبان در نظر می گیرند شرکت می کنند و اول فعالیت را درک  می کنند سپس زبانی که مربی دارد صحبت می کند را می فهمند و آن را یاد می گیرند.

مزایای یادگیری زبان دوم در سنین پایین

آموزش زبان به کودک در سنین پایین بسیار سریع تر و با کیفیت تر خواهد بود و هنگامی که کودکان چند زبانه به بلوغ می رسند و خودآگاه تر می شوند و احساس می کنند که می توانند انگلیسی را از طریق برنامه های مبتنی بر دستور زبان و گرامر به طور پیشرفته دنبال کنند و به یادگیری ادامه بدهند.

دوره سکوت کودک چه زمانی است؟

هنگامی که نوزادان زبان خانه خود را یاد می گیرند ، یک دوره سکوت وجود دارد ، که آنها قبل از شروع به صحبت کردن، گوش می دهند و از طریق چهره یا حرکات صورت ارتباط برقرار می کنند. هنگامی که آموزش زبان انگلیسی به کودک خردسال شروع می شود، ممکن است یک دوره “سکوت” مشابه وجود داشته باشد که ممکن است ارتباط برقرار کردن و فهمیدن پیش از بیان کلمات انگلیسی صورت بگیرد.

و در این مدت والدین و مربیان انگلیسی نباید با تکرار کلمات ، کودکان را مجبور کنند در گفتگو ها شرکت کنند. گفتگوها باید یک طرفه باشد چرا که صحبت های بزرگسالان ناخودآگاه فرصت های مفیدی برای آموزش زبان به کودک فراهم می کند.

شروع به صحبت کردن

بعد از مدتی، هر کودکان (اغلب دختران سریعتر از پسران هستند) شروع به گفتن کلمات مجرد مانند (“گربه” ، “خانه”) یا عبارات کوتاه مانند (“این چیست؟”) که از قبل به خاطر سپرده اند می کنند.

کودک در بعضی مواقع بدون این که معنی یک عبارت را متوجه شود، تلفظ آن را عینا تقلید می کند. این مرحله برای مدتی ادامه دارد زیرا کودک قبل از آمادگی برای ایجاد عبارات خاص خود، زمان زیادی را صرف تقلید عباراتی که از والدین و مربی انگلیسی خود قبلا شنیده و در ذهن خود ضبط کرده است می کند.

منبع

نظرتو بنویس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *